Oversikt over arealklassifiserte delta i Norge - som ligger i elvedeltadatabasen

(Liste med tekstoversikt)

001.1A1

Enningdalselva / Iddefjorden
Halden i Østfold
Areal: 567.8 daa.

xxx.xx

Glomma / Fredrikstad
Fredrikstad i Østfold
Areal: 13762.9 daa.

002.CAA0

Leira / Nitelva
Fet i Akershus
Areal: 7045.6 daa.

002.D1

Glomma / Øyeren
Fet i Akershus
Areal: 21861.9 daa.

002.DAC2

Hurdalselva / Hurdalssjøen
Hurdal i Akershus
Areal: 725 daa.

002.DC3A0

Svartelva / Mjøsa
Hamar i Hedmark
Areal: 716.6 daa.

002.DC5A0

Flagstadelva / Mjøsa
Hamar i Hedmark
Areal: 599.6 daa.

002.EB2

Vesleåa / Sognnesjøen/Storsjøen
Sør-Odal i Hedmark
Areal: 3826.7 daa.

002.JBB13

Nordre Osa / Osensjøen
Åmot i Hedmark
Areal: 1278.2 daa.

002.LF0

Nordre Atna / Atnsjøen
Stor-Elvdal i Hedmark
Areal: 1367.5 daa.

002.L20

Elva / Glåma
Stor-Elvdal i Hedmark
Areal: 9300.9 daa.

002.JE3

Rena / Lomnessjøen
Rendalen i Hedmark
Areal: 1712.4 daa.

311.EC2

Sølna / Vesle Sølensjøen
Rendalen i Hedmark
Areal: 960.5 daa.

311.GC2

Hola / Langsjøen
Tolga i Hedmark
Areal: 1735.7 daa.

002.JH6

Brya / Finstadsjøen
Tynset i Hedmark
Areal: 574.7 daa.

002.N21

Folla / Glåma
Alvdal i Hedmark
Areal: 1443.9 daa.

311.J41

Tufsinga / Femunden
Os i Hedmark
Areal: 4453.1 daa.

002.DD52

Lågen / Gausa / Mjøsa
Lillehammer i Oppland
Areal: 7454.2 daa.

002.DK0

Jora / Lågen
Dovre i Oppland
Areal: 1470 daa.

002.DHF4

Otta / Pollvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 2060.1 daa.

002.DHEB

Ostre / Bråtåvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 2246.6 daa.

002.DHED

Sota / Veltvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 503.2 daa.

002.DHC0

Otta / Vågåvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 1475 daa.

002.DHFC

'''Innløpselv''' / ystre Leirvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 746.2 daa.

002.DHFC

'''Innløpselv''' / nedre Leirvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 583.8 daa.

002.DHDB

Skjøle / Lundadalsvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 326.6 daa.

002.DHDA

Skjøle / utløp fra Lundadalsvatnet
Skjåk i Oppland
Areal: 969.2 daa.

002.DGH

Storåe / Gjende
Lom i Oppland
Areal: 695.7 daa.

002.DHBA10

Bøvre / Vågåvatnet
Lom i Oppland
Areal: 7596.1 daa.

002.DHB2C

Smådøla / Tesse
Lom i Oppland
Areal: 672.7 daa.

002.DGG2Z

Leirvassåa / Øvre Leirungen
Vågå i Oppland
Areal: 1016.6 daa.

002.DFBA5

Hinøgla / Søre Muru / Slangen
Nord-Fron i Oppland
Areal: 1033.6 daa.

002.DE7

Lågen / Losna
Ringebu i Oppland
Areal: 3826.5 daa.

002.DC43

Lenaelva / Mjøsa
Østre Toten i Oppland
Areal: 1086.7 daa.

012.EC72

Dokka-Etna / Randsfjorden
Nordre Land i Oppland
Areal: 5110.7 daa.

012.JB1

Tisleia / Ølsjøen
Nord-Aurdal i Oppland
Areal: 2374.1 daa.

012.JCBA0

Hydøla / Smådøla / Larsgårdstjern
Vestre Slidre i Oppland
Areal: 1756.9 daa.

012.L2C

Krokåni / Vasetvatnet
Vestre Slidre i Oppland
Areal: 521.4 daa.

012.M

Begna / Slidrefjorden
Vang i Oppland
Areal: 1046 daa.

015.DZ

Jondalselva / Numedalslågen
Kongsberg i Buskerud
Areal: 1543.1 daa.

012.G9

Begna / Sperillen
Ringerike i Buskerud
Areal: 2091.8 daa.

012.DA1

Sokna / Tyrifjorden
Ringerike i Buskerud
Areal: 1834 daa.

012.E0

Storelva / Tyrifjorden
Ringerike i Buskerud
Areal: 14455.9 daa.

012.G22

Urula / Sperillen
Ringerike i Buskerud
Areal: 3952.5 daa.

012.CC10

Hallingdalselva / Krøderen
Flå i Buskerud
Areal: 1415.8 daa.

012.CDBA4

Grøndøla / Fagersetvatnet
Hemsedal i Buskerud
Areal: 1436.5 daa.

015.N7

Numedalslågen / Ossjøen
Hol i Buskerud
Areal: 1469.8 daa.

012.CFB110

Storåne / Hovsfj.
Hol i Buskerud
Areal: 1883.4 daa.

012.CG6

Usteåne / Ustedalsfjorden
Hol i Buskerud
Areal: 885.9 daa.

012.BE0

Eggedøla / Solevatn
Sigdal i Buskerud
Areal: 1150.4 daa.

012.BC21

Simoa / Soneren
Sigdal i Buskerud
Areal: 1926.1 daa.

012.CB21A

Fyranelva / Krøderen
Krødsherad i Buskerud
Areal: 1430.1 daa.

012.AB1Z

Dørja / Fiskumvatnet
Øvre Eiker i Buskerud
Areal: 577.1 daa.

011.A0

Lierelva / Drammensfjorden
Lier i Buskerud
Areal: 1411.6 daa.

015.FA0

Gjuva / Numedalslågen
Flesberg i Buskerud
Areal: 1288.7 daa.

015.JB4

Uvdalselvi / Fønnebøfjorden
Nore og Uvdal i Buskerud
Areal: 636.4 daa.

015.J2

Numedalslågen / Norefj.
Nore og Uvdal i Buskerud
Areal: 368.2 daa.

014.12

Aulielva / Byfjorden
Tønsberg i Vestfold
Areal: 1558 daa.

016.EA21

Heddøla / Heddalsvatn
Notodden i Telemark
Areal: 2891.2 daa.

016.BA4

Straumen / Nomevatn
Nome i Telemark
Areal: 2195.6 daa.

016.C9

Gvarvelva / Nordsjø
Sauherad i Telemark
Areal: 2641.4 daa.

016.CC6

Flatdøla / Flatsjå
Seljord i Telemark
Areal: 685 daa.

016.BC12

Dalaåi / Sundkilen
Kviteseid i Telemark
Areal: 600 daa.

019.F2A0

Frøysdøl / Nisser
Nissedal i Telemark
Areal: 957.9 daa.

019.DC0

Nedre Dalåa / Fyresvatn
Fyresdal i Telemark
Areal: 1169.6 daa.

016.BD6

Tokkeåni / Bandak
Tokke i Telemark
Areal: 1128.6 daa.

019.AA

Nidelva / Rore
Grimstad i Aust Agder
Areal: 1257.5 daa.

020.BCA

Vatndalselva / Skjeggedalsåni
Froland i Aust Agder
Areal: 432.7 daa.

021.D82

Otra / Åraksfjorden
Bygland i Aust Agder
Areal: 1745.3 daa.

020.4260

Tovdalselva / Topdalsfjorden
Kristiansand i Vest Agder
Areal: 1042.5 daa.

025.3C9

Fedaelva / Kongevollvann
Flekkefjord i Vest Agder
Areal: 548.8 daa.

022.110

Søgneelva / Høllen
Søgne i Vest Agder
Areal: 881.5 daa.

022.G1

Monnåna / Ljoslandsvatnet
Åseral i Vest Agder
Areal: 254.6 daa.

023.A11

Audna / Sniksfjorden
Lindesnes i Vest Agder
Areal: 1159 daa.

024.A0

Lygna / Lyngdalsfjorden
Lyngdal i Vest Agder
Areal: 3987.2 daa.

030.2A

Dirdalsåna / Høgsfjorden
Gjesdal i Rogaland
Areal: 767.4 daa.

030.A1

Frafjordåna / Frafjorden
Gjesdal i Rogaland
Areal: 707.3 daa.

030.4A

Espedalsåna / Høgsfjorden
Forsand i Rogaland
Areal: 498.1 daa.

030.4C1

øvre Espedal / øvre Espedal
Forsand i Rogaland
Areal: 555.5 daa.

031.41

Lyseåna / Lysefjorden
Forsand i Rogaland
Areal: 333.7 daa.

033.A0

Storåna / Årdalsfjorden
Hjelmeland i Rogaland
Areal: 1474.7 daa.

035.31

Vorma / Jøsenfj./Tøtlandsvika
Hjelmeland i Rogaland
Areal: 311.9 daa.

041.A0

Etneelven / Etnefjorden
Etne i Hordaland
Areal: 844.6 daa.

045.22

Uskedalselvi / Hardangerfjorden
Kvinnherad i Hordaland
Areal: 514.9 daa.

045.31Z

Storelva / Dimmelsvik
Kvinnherad i Hordaland
Areal: 685.2 daa.

050.B0

Bjoreio / Veig / Eidfjordvatnet
Eidfjord i Hordaland
Areal: 1135.7 daa.

050.G4

Eitro / Langavatnet
Eidfjord i Hordaland
Areal: 3855.5 daa.

052.1C

Storelvi / Granvinvatnet
Granvin i Hordaland
Areal: 1281 daa.

062.F0

Vosso / Joni / Vangsvatnet
Voss i Hordaland
Areal: 1172.3 daa.

062.G3

Strandaelvi / Lønavatnet
Voss i Hordaland
Areal: 762.5 daa.

062.H42

Myrkdalselva / Myrkdalsvatnet
Voss i Hordaland
Areal: 832.6 daa.

062.E22

Dyrvo / Vangsvatnet
Voss i Hordaland
Areal: 380.2 daa.

053.2Z

Bruelva / Hardangerfjorden
Kvam i Hordaland
Areal: 417.8 daa.

067.2A

Haugsdalselvi / Matrefjorden
Masfjorden i Hordaland
Areal: 371.7 daa.

070.22

Storelva / Sognefj.
Høyanger i Sogn og Fjordane
Areal: 268 daa.

078.5A

Vetleelvi / Vetlefjorden
Balestrand i Sogn og Fjordane
Areal: 278.4 daa.

078.2A2

Storelvi / Fjærlandsfjorden
Balestrand i Sogn og Fjordane
Areal: 622.1 daa.

077.A1

Årøyelvi / Barsnesfjorden
Sogndal i Sogn og Fjordane
Areal: 327.2 daa.

072.C1

Aurlandselvi / Vassbygdevatnet
Aurland i Sogn og Fjordane
Areal: 470 daa.

073.A11

Lærdalselvi / Lærdalsfjorden
Lærdal i Sogn og Fjordane
Areal: 1133.4 daa.

075.40

Mørkridselvi / Lustrafjorden
Luster i Sogn og Fjordane
Areal: 790.1 daa.

083.E0

Gjerlandselva / Haukedalsvatnet
Førde i Sogn og Fjordane
Areal: 847 daa.

089.C20

Horndøla / Hornindalsvatnet
Hornindal i Sogn og Fjordane
Areal: 953.8 daa.

087.20

Gloppeelva / Gloppefjorden
Gloppen i Sogn og Fjordane
Areal: 1765.7 daa.

088.2A

Loelva / Lobukta
Stryn i Sogn og Fjordane
Areal: 950.4 daa.

088.2C

Kjenndalselva / Lovatnet
Stryn i Sogn og Fjordane
Areal: 417.1 daa.

088.2B1

Innigardselva / Lovatnet
Stryn i Sogn og Fjordane
Areal: 888.9 daa.

088.2B21

Bødalselva / Lovatnet
Stryn i Sogn og Fjordane
Areal: 464.9 daa.

093.22

Oselva / Syvdsfjorden
Vanylven i Møre og Romsdal
Areal: 487.5 daa.

093.32

Norddalselva/Vikelv / Syvdsfjorden
Vanylven i Møre og Romsdal
Areal: 254 daa.

093.410

Årskagelva / Rovdefjorden
Vanylven i Møre og Romsdal
Areal: 796.2 daa.

097.1Z

Bondalselva / Hjørundfjord
Ørsta i Møre og Romsdal
Areal: 1174.4 daa.

097.4Z

Norangsdalselva / Norangsfjorden
Ørsta i Møre og Romsdal
Areal: 480.3 daa.

097.420

Urkeelva / Norangsfjorden
Ørsta i Møre og Romsdal
Areal: 462.8 daa.

098.6A0

Korsbrekkeelva / Sunnylvsfjorden
Stranda i Møre og Romsdal
Areal: 309.3 daa.

102.620

Tressa / Tresfjorden
Vestnes i Møre og Romsdal
Areal: 747.2 daa.

103.41

Heenselva / Isfjorden
Rauma i Møre og Romsdal
Areal: 1720 daa.

104.2A0

Visa / Langfjorden
Nesset i Møre og Romsdal
Areal: 309.6 daa.

104.A

Eira / Eresfjorden
Nesset i Møre og Romsdal
Areal: 2232.8 daa.

107.31

Moaelva/Sylteelva / Frænafjorden
Fræna i Møre og Romsdal
Areal: 685.2 daa.

107.631

Farstadelva / Breivika
Fræna i Møre og Romsdal
Areal: 402.6 daa.

108.30

Batnfjordselva / Batnfjord
Gjemnes i Møre og Romsdal
Areal: 837.7 daa.

109.4A0

Usma / Øksendalsbukta
Sunndal i Møre og Romsdal
Areal: 556.8 daa.

109.A0

Driva / Sunndalsfjorden
Sunndal i Møre og Romsdal
Areal: 4883.9 daa.

111.5A1

Ålvundelva / Ålvundfjord
Sunndal i Møre og Romsdal
Areal: 703.4 daa.

111.A0

Toåa / Todalsfjorden
Surnadal i Møre og Romsdal
Areal: 1082.8 daa.

111.7A0

Søya / Stangvikfjorden
Surnadal i Møre og Romsdal
Areal: 500.7 daa.

112.A0

Surna / Surnadalsfjorden
Surnadal i Møre og Romsdal
Areal: 8408.1 daa.

112.3A1

Bævra / Hamnesfjorden
Surnadal i Møre og Romsdal
Areal: 946.9 daa.

113.6Z

Todalselva / Vinjefjorden
Aure i Møre og Romsdal
Areal: 373.9 daa.

122.A11

Gaula / Gaulosen
Trondheim i Sør Trøndelag
Areal: 9596.6 daa.

113.61

Fjelna / Vinjefjorden
Hemne i Sør Trøndelag
Areal: 1093 daa.

119.1B12

Søa / Rovatnet
Hemne i Sør Trøndelag
Areal: 856.8 daa.

119.4Z

Bergselva/Snildalselva / Snillfj.
Snillfjord i Sør Trøndelag
Areal: 525.1 daa.

132.A2

Skauga / Trondheimsfjorden
Rissa i Sør Trøndelag
Areal: 999.1 daa.

135.D21

Stordalselva / Stordalsvatnet
Åfjord i Sør Trøndelag
Areal: 954.4 daa.

137.2A20

Steinsdalselva / Steinsdalsosen
Osen i Sør Trøndelag
Areal: 1093.2 daa.

121.AB0

Svorka / Vollmovatnet
Meldal i Sør Trøndelag
Areal: 789.6 daa.

002.T11

Glåma / Brekkefjorden
Røros i Sør Trøndelag
Areal: 3486.2 daa.

121.AAB

Skolda / Svorksjøen
Melhus i Sør Trøndelag
Areal: 914.3 daa.

123.B72

Nea / Selbusjøen
Selbu i Sør Trøndelag
Areal: 7336.2 daa.

129.2Z

Moldelva / Hjellebotn
Steinkjer i Nord Trøndelag
Areal: 787.3 daa.

126.7Z

Rinnelva / Trondheimsfjorden
Levanger i Nord Trøndelag
Areal: 1096.5 daa.

127.A0

Verdalselva / Trondheimsfjorden
Verdal i Nord Trøndelag
Areal: 8140.5 daa.

138.A21

Årgårdselva / Løgnin
Namdalseid i Nord Trøndelag
Areal: 1825.7 daa.

138.3Z

Oksdøla / Litl-botnet
Namdalseid i Nord Trøndelag
Areal: 395.5 daa.

128.CA0

Jørstadelva / Snåsavatnet
Snåsa i Nord Trøndelag
Areal: 5908.5 daa.

308.2C0

Inderdalsåa / Ulen
Lierne i Nord Trøndelag
Areal: 3450.4 daa.

139.AC4

Nordåa/Søråa / Grongstadvatnet
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 3807.1 daa.

139.AD

Flåtselva / Øvre Flakkan
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 948.6 daa.

142.3A0

Kongsmoelva / Indre Follafjorden
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 1660.4 daa.

139.AE

Bjørlielva / Øyvatnet
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 572.9 daa.

139.AF

Fiskåa / Øyvatnet
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 469.6 daa.

139.AE

Øyelva / Øyvatnet
Høylandet i Nord Trøndelag
Areal: 377.2 daa.

137.5Z

Storelva / Jøssundfj
Flatanger i Nord Trøndelag
Areal: 705 daa.

162.7A0

Lakselva / Misværfjorden
Bodø i Nordland
Areal: 1707.6 daa.

162.7Z

Refselva / Kykkelvannet
Bodø i Nordland
Areal: 1557.2 daa.

173.A0

Elvegårdselva /Skjoma / Skjomen
Narvik i Nordland
Areal: 2728.6 daa.

174.3A0

Rombakselva / Rombaksbotn
Narvik i Nordland
Areal: 770 daa.

174.5C0

Vassdalselva / Hartvikvatnet
Narvik i Nordland
Areal: 717.9 daa.

174.2B0

Skamdalselva / Nedre Skamdalsvatn
Narvik i Nordland
Areal: 571.7 daa.

173.6A

Storelva / Skjombotnen
Narvik i Nordland
Areal: 340.2 daa.

144.B2

Åbjøra / Åbjørvatn
Bindal i Nordland
Areal: 1570.2 daa.

144.A1

Åelva / Osan/Floet
Bindal i Nordland
Areal: 1689 daa.

144.610

Bogelva / Tosen
Bindal i Nordland
Areal: 399.8 daa.

144.7A0

Storelva / Tosen
Brønnøy i Nordland
Areal: 702.9 daa.

150.1

Hellesvikelva / Leirfjorden
Leirfjord i Nordland
Areal: 410.1 daa.

153.4Z

Storelva / Meisfjorden
Leirfjord i Nordland
Areal: 695.5 daa.

153.220

Leirelva og Ranelva / Leirfjorden
Leirfjord i Nordland
Areal: 451.6 daa.

152.2A0

Drevja / Vefsnfjorden
Vefsn i Nordland
Areal: 1172 daa.

152.D

Hattelva / Ømmervatnet
Vefsn i Nordland
Areal: 1543.5 daa.

152.E

Kjerringhalselva / Luktvatnet
Vefsn i Nordland
Areal: 876.3 daa.

152.B3

Herringelva / Fustvatnet
Vefsn i Nordland
Areal: 1786 daa.

151.DB3

Mellomvasselva/Simskarelva / nedre Fiplingvtn.
Grane i Nordland
Areal: 4758.9 daa.

155.F

Sørbuktelva / Famnvatnet
Hattfjelldal i Nordland
Areal: 569 daa.

155.G

Raudvasselva / Famnvatnet
Hattfjelldal i Nordland
Areal: 1416.8 daa.

155.D7D10

Raudvasselva / Austre Krutvatn
Hattfjelldal i Nordland
Areal: 330.4 daa.

151.FC0

Skardmodalselva / Unkervatn
Hattfjelldal i Nordland
Areal: 2937.9 daa.

157.310

Langseteelva / Skogsleira
Nesna i Nordland
Areal: 5312.5 daa.

155.A0

Røssåga / Sørfjorden
Hemnes i Nordland
Areal: 6137.4 daa.

156.5Z

Straumdaleselva / Øverstraumen
Rana i Nordland
Areal: 713.5 daa.

156.CC0

Glomåa / Langvatnet
Rana i Nordland
Areal: 10194 daa.

156.CA0

Langvassåga/Røvassåga / Langvatn
Rana i Nordland
Areal: 2156.7 daa.

156.GF

Virvasselva / Virvatnet
Rana i Nordland
Areal: 2962.8 daa.

156.CAA1

Blakkåga Rauvassåga Svartisåga / x
Rana i Nordland
Areal: 5450.7 daa.

157.4C

'''Elv''' / Helgåvatn
Rana i Nordland
Areal: 559.2 daa.

159.720

Reppaelva / Reppa
Rødøy i Nordland
Areal: 294 daa.

159.9Z

Storåga / Bjerangsfjorden
Meløy i Nordland
Areal: 712.3 daa.

160.41A0

Spilderdalselva / Spildervatn
Meløy i Nordland
Areal: 378.3 daa.

161.120

Sundfjorddalselva / Sundfjorden
Gildeskål i Nordland
Areal: 506.8 daa.

161.40

Beiarelva / Beiarfjorden
Beiarn i Nordland
Areal: 4511.4 daa.

163.BA

Harodalselva / Kvitbergvatnet
Saltdal i Nordland
Areal: 892 daa.

164.3B

Lakselva/Valnesfjordelva / Valnesfjorden/Kåsmovatnet
Fauske i Nordland
Areal: 3509.3 daa.

164.B4D2A

Leirelva / Mellomvatnet
Fauske i Nordland
Areal: 562.1 daa.

167.C2

Gjerdalselva / Kobbvatnet
Sørfold i Nordland
Areal: 1796.5 daa.

166.51

Lakselva / Nordfjorden
Sørfold i Nordland
Areal: 596.5 daa.

166.5E

Trolldalselva / Storskogvatnet
Sørfold i Nordland
Areal: 634.2 daa.

170.HA

Forsanelva / Forsanbukta
Steigen i Nordland
Areal: 539.4 daa.

171.61Z

Storvatnet / Mannfjorden
Tysfjord i Nordland
Areal: 842.2 daa.

171.8A0

Austerdalselva / Indre Tysfjord
Tysfjord i Nordland
Areal: 817 daa.

177.7Z

Heggedalselva / Kanstadbotnen
Lødingen i Nordland
Areal: 375.9 daa.

178.54Z

Sørfjordelva / Sørfjorden
Sortland i Nordland
Areal: 696.7 daa.

199.21

Tønsvikelva / Grøttsundet
Tromsø i Troms
Areal: 2454.4 daa.

199.31

Skittenelva / Grøtsundet
Tromsø i Troms
Areal: 996.3 daa.

203.52

Lakselv / Lakselvbukta
Tromsø i Troms
Areal: 1455.4 daa.

203.2A0

Breivikelva / Ullsfjorden
Tromsø i Troms
Areal: 7765.9 daa.

178.90

Lakselva / Gullesfjord
Kvæfjord i Troms
Areal: 1124.9 daa.

190.3A

Meelva/Storelva / Gratangsbotn
Gratangen i Troms
Areal: 1053 daa.

190.7Z

Spandalselva / Lavangen
Lavangen i Troms
Areal: 1692.1 daa.

196.A10

Målselva / Malangen
Målselv i Troms
Areal: 22947.5 daa.

196.4Z

Mårelva / Aursfjorden
Målselv i Troms
Areal: 1312.2 daa.

196.DDD

Anjavasselva / Anjavatnet
Målselv i Troms
Areal: 1053.4 daa.

196.F4

Rostadelva / Lille Rostadvatn
Målselv i Troms
Areal: 2534.2 daa.

193.5B

Tømmerelva / Reisvatnet
Sørreisa i Troms
Areal: 781.3 daa.

194.D

Lakselv / Sørlivatnet
Tranøy i Troms
Areal: 1278.8 daa.

198.A0

Nordkjoselva / Balsfjorden
Balsfjord i Troms
Areal: 1985 daa.

204.52

Lyngsdalselva / Lyngen
Lyngen i Troms
Areal: 661.7 daa.

204.7

Signaldalselva / Storfjorden
Storfjord i Troms
Areal: 5483 daa.

205.1

Skibotnelva / Storfjorden
Storfjord i Troms
Areal: 5881.7 daa.

206.A2

Kåfjordelva / Kåfjorden
Kåfjord i Troms
Areal: 1886.8 daa.

208.A0

Reisaelva / Reisafjorden
Nordreisa i Troms
Areal: 16457.1 daa.

209.8A0

Badderelva / Badderfjorden
Kvænangen i Troms
Areal: 660.6 daa.

210.A0

Storelva / Burfjorden
Kvænangen i Troms
Areal: 1274.1 daa.

240.A11

Vestre Jakobselv / Varangerfjorden
Vadsø i Finnmark
Areal: 3901.4 daa.

239.30

Skallelva / Varangerfjorden
Vadsø i Finnmark
Areal: 5452.3 daa.

212.410

Botnelva / Kåfjordbotn
Alta i Finnmark
Areal: 422.7 daa.

212.4A2

Mattiselva / Kåfjordbotn
Alta i Finnmark
Areal: 252 daa.

212.A0

Altaelva / Altafjorden
Alta i Finnmark
Areal: 18111.4 daa.

212.7A0

Transfarelv / Altafjorden
Alta i Finnmark
Areal: 4401.8 daa.

213.A0

Repparfjordelva / Repparfjorden
Kvalsund i Finnmark
Areal: 1968.9 daa.

218.A0

Russelva / Revsbotn
Kvalsund i Finnmark
Areal: 299.4 daa.

224.2A0

Brennelva / Brennelvfjord
Porsanger i Finnmark
Areal: 3163.6 daa.

224.A0

Lakselva / Porsangerfjorden
Porsanger i Finnmark
Areal: 9383 daa.

223.A11

Stabburselva / Porsangerfj.
Porsanger i Finnmark
Areal: 4651.4 daa.

222.7A

Ytre Billefjordelva / Porsangerfjorden
Porsanger i Finnmark
Areal: 1484.4 daa.

225.A10

Børselv / Porsangerfjorden
Porsanger i Finnmark
Areal: 5759.6 daa.

228.A11

Storelva / Laksefjord
Lebesby i Finnmark
Areal: 2467.6 daa.

229.1

Adamselva / Laksefjord
Lebesby i Finnmark
Areal: 1158.9 daa.

228.52

Sørelva / Storfjord
Lebesby i Finnmark
Areal: 643.6 daa.

227.5A

Lille Porsangerelva / Laksefjorden
Lebesby i Finnmark
Areal: 9377 daa.

235.1Z

Trollfjordelva / Trollfjorden
Berlevåg i Finnmark
Areal: 1118 daa.

235.32

Skonsvikelva / Skonsvika
Berlevåg i Finnmark
Areal: 392.6 daa.

236.51

Kongsfjordelva / Austerbotn
Berlevåg i Finnmark
Areal: 2930.2 daa.

234.5A0

Julelva / Tanafjorden
Tana i Finnmark
Areal: 2745.9 daa.

234.A1

Tanaelva / Tanafjorden
Tana i Finnmark
Areal: 40105.5 daa.

237.71

Vesterelv / Syltefjord
Båtsfjord i Finnmark
Areal: 1909 daa.

238.Z

Sandfjordelva / Kvannvika
Båtsfjord i Finnmark
Areal: 3342.3 daa.

244.3

Neidenelva / Neidenfjorden
Sør-Varanger i Finnmark
Areal: 7947.4 daa.

244.420

Munkelv / Neidenfjorden
Sør-Varanger i Finnmark
Areal: 1427 daa.

247.A0

Grense Jakobselv / Varangerfjorden
Sør-Varanger i Finnmark
Areal: 2343.2 daa.

Antall: 250

Arealstatistikk Arealklassifiserte delta i Norge

CorineDekarProsent
11214406.32.4
1214866.30.8
1229304.51.6
123294.70
1246370.1
1318600.1
132613.40.1
141294.40
1421166.50.2
21186918.814.6
2319666.41.6
30328.80.1
313156.30.5
31171669.912.1
31236889.76.2
3136792.71.1
3221292.90.2
3313249.80.5
3321218.30.2
33355458.99.3
411528.70.1
41224019.24
42153.80
42359.40
44115020.3
51163488.710.7
51253769.99.1
51328850.84.9
52111954.42
52252064.18.8
52346714.27.9
99912870.2
SUM593377.6100.0

Samlestatistikk

Viser statistikk på Corine Land Cover nivå 1.Fargene henviser til kakediagram.
CorineDekarProsent
Bebygd og annet opparbeidet areal132441.85.5
Jordbruksareal296585.516.3
Skog og annen fastmark3180057.830.3
Våtmarker426163.64.4
Vann5256842.543.3
Ikke kartlagt912870.2
SUM593377.6100.0

Statistikken er beregnet på grunnlag av 250 delta


Sist oppdatert februar 2007 av Statens kartverk, Miljøenheten