Til forsiden

Oversikt over delta i databasen som er kategorisert til lite berørt

FylkeKommuneElvVann/SjøIntern nr.RegineAreal i daa.
Østfold Halden Enningdalselva Iddefjorden (329)001.1A1 567.8
Akershus Fet Glomma Øyeren (5)002.D1 21861.9
Akershus Hurdal Hurdalselva Hurdalssjøen (6)002.DAC2 725
Hedmark Hamar Svartelva Mjøsa (10)002.DC3A0 716.6
Hedmark Sør-Odal Vesleåa Sognnesjøen/Storsjøen (15)002.EB2 3826.7
Hedmark Stor-Elvdal Nordre Atna Atnsjøen (7)002.LF0 1367.5
Hedmark Rendalen Sølna Vesle Sølensjøen (13)311.EC2 960.5
Hedmark Tolga Hola Langsjøen (14)311.GC2 1735.7
Hedmark Tynset Brya Finstadsjøen (9)002.JH6 574.7
Hedmark Os Tufsinga Femunden (17)311.J41 4453.1
Oppland Lillehammer Lågen / Gausa Mjøsa (28)002.DD52 7454.2
Oppland Dovre Jora Lågen (301)002.DK0 1470
Oppland Skjåk Sota Veltvatnet (306)002.DHED 503.2
Oppland Skjåk '''Innløpselv''' ystre Leirvatnet (312)002.DHFC 746.2
Oppland Skjåk '''Innløpselv''' nedre Leirvatnet (313)002.DHFC 583.8
Oppland Skjåk Skjøle Lundadalsvatnet (314)002.DHDB 326.6
Oppland Skjåk Skjøle utløp fra Lundadalsvatnet (315)002.DHDA 969.2
Oppland Lom Storåe Gjende (19)002.DGH 695.7
Oppland Vågå Leirvassåa Øvre Leirungen (22)002.DGG2Z 1016.6
Oppland Nord-Fron Hinøgla / Søre Muru Slangen (25)002.DFBA5 1033.6
Oppland Østre Toten Lenaelva Mjøsa (303)002.DC43 1086.7
Oppland Nordre Land Dokka-Etna Randsfjorden (27)012.EC72 5110.7
Oppland Nord-Aurdal Tisleia Ølsjøen (24)012.JB1 2374.1
Oppland Vestre Slidre Hydøla / Smådøla Larsgårdstjern (21)012.JCBA0 1756.9
Oppland Vestre Slidre Krokåni Vasetvatnet (307)012.L2C 521.4
Buskerud Ringerike Urula Sperillen (228)012.G22 3952.5
Buskerud Hemsedal Grøndøla Fagersetvatnet (216)012.CDBA4 1436.5
Buskerud Hol Numedalslågen Ossjøen (222)015.N7 1469.8
Buskerud Hol Usteåne Ustedalsfjorden (229)012.CG6 885.9
Buskerud Øvre Eiker Dørja Fiskumvatnet (330)012.AB1Z 577.1
Buskerud Flesberg Gjuva Numedalslågen (215)015.FA0 1288.7
Telemark Sauherad Gvarvelva Nordsjø (38)016.C9 2641.4
Telemark Nissedal Frøysdøl Nisser (32)019.F2A0 957.9
Aust Agder Grimstad Nidelva Rore (41)019.AA 1257.5
Aust Agder Froland Vatndalselva Skjeggedalsåni (334)020.BCA 432.7
Vest Agder Søgne Søgneelva Høllen (263)022.110 881.5
Vest Agder Åseral Monnåna Ljoslandsvatnet (45)022.G1 254.6
Vest Agder Lindesnes Audna Sniksfjorden (262)023.A11 1159
Vest Agder Lyngdal Lygna Lyngdalsfjorden (44)024.A0 3987.2
Hordaland Eidfjord Eitro Langavatnet (77)050.G4 3855.5
Hordaland Voss Strandaelvi Lønavatnet (68)062.G3 762.5
Hordaland Voss Myrkdalselva Myrkdalsvatnet (69)062.H42 832.6
Hordaland Masfjorden Haugsdalselvi Matrefjorden (56)067.2A 371.7
Sogn og Fjordane Balestrand Vetleelvi Vetlefjorden (85)078.5A 278.4
Sogn og Fjordane Førde Gjerlandselva Haukedalsvatnet (325)083.E0 847
Sogn og Fjordane Stryn Kjenndalselva Lovatnet (323)088.2C 417.1
Sogn og Fjordane Stryn Innigardselva Lovatnet (324)088.2B1 888.9
Sogn og Fjordane Stryn Bødalselva Lovatnet (327)088.2B21 464.9
Møre og Romsdal Surnadal Søya Stangvikfjorden (253)111.7A0 500.7
Sør Trøndelag Hemne Søa Rovatnet (101)119.1B12 856.8
Sør Trøndelag Meldal Svorka Vollmovatnet (105)121.AB0 789.6
Sør Trøndelag Røros Glåma Brekkefjorden (113)002.T11 3486.2
Sør Trøndelag Melhus Skolda Svorksjøen (104)121.AAB 914.3
Nord Trøndelag Namdalseid Årgårdselva Løgnin (117)138.A21 1825.7
Nord Trøndelag Namdalseid Oksdøla Litl-botnet (331)138.3Z 395.5
Nord Trøndelag Snåsa Jørstadelva Snåsavatnet (261)128.CA0 5908.5
Nord Trøndelag Lierne Inderdalsåa Ulen (126)308.2C0 3450.4
Nord Trøndelag Høylandet Flåtselva Øvre Flakkan (124)139.AD 948.6
Nord Trøndelag Høylandet Bjørlielva Øyvatnet (335)139.AE 572.9
Nord Trøndelag Høylandet Fiskåa Øyvatnet (336)139.AF 469.6
Nord Trøndelag Høylandet Øyelva Øyvatnet (337)139.AE 377.2
Nord Trøndelag Flatanger Storelva Jøssundfj (114)137.5Z 705
Nordland Bodø Refselva Kykkelvannet (333)162.7Z 1557.2
Nordland Narvik Rombakselva Rombaksbotn (152)174.3A0 770
Nordland Narvik Skamdalselva Nedre Skamdalsvatn (294)174.2B0 571.7
Nordland Bindal Åbjøra Åbjørvatn (127)144.B2 1570.2
Nordland Bindal Bogelva Tosen (291)144.610 399.8
Nordland Brønnøy Storelva Tosen (130)144.7A0 702.9
Nordland Leirfjord Hellesvikelva Leirfjorden (128)150.1 410.1
Nordland Leirfjord Storelva Meisfjorden (129)153.4Z 695.5
Nordland Vefsn Drevja Vefsnfjorden (133)152.2A0 1172
Nordland Vefsn Hattelva Ømmervatnet (135)152.D 1543.5
Nordland Vefsn Kjerringhalselva Luktvatnet (288)152.E 876.3
Nordland Vefsn Herringelva Fustvatnet (289)152.B3 1786
Nordland Grane Mellomvasselva/Simskarelva nedre Fiplingvtn. (136)151.DB3 4758.9
Nordland Hattfjelldal Sørbuktelva Famnvatnet (280)155.F 569
Nordland Hattfjelldal Raudvasselva Famnvatnet (281)155.G 1416.8
Nordland Hattfjelldal Raudvasselva Austre Krutvatn (282)155.D7D10 330.4
Nordland Hattfjelldal Skardmodalselva Unkervatn (283)151.FC0 2937.9
Nordland Nesna Langseteelva Skogsleira (134)157.310 5312.5
Nordland Hemnes Røssåga Sørfjorden (141)155.A0 6137.4
Nordland Rana Straumdaleselva Øverstraumen (138)156.5Z 713.5
Nordland Rana Glomåa Langvatnet (142)156.CC0 10194
Nordland Rana Langvassåga/Røvassåga Langvatn (144)156.CA0 2156.7
Nordland Rana Virvasselva Virvatnet (276)156.GF 2962.8
Nordland Rana '''Elv''' Helgåvatn (287)157.4C 559.2
Nordland Meløy Storåga Bjerangsfjorden (140)159.9Z 712.3
Nordland Meløy Spilderdalselva Spildervatn (285)160.41A0 378.3
Nordland Saltdal Harodalselva Kvitbergvatnet (278)163.BA 892
Nordland Fauske Lakselva/Valnesfjordelva Valnesfjorden/Kåsmovatnet (146)164.3B 3509.3
Nordland Fauske Leirelva Mellomvatnet (274)164.B4D2A 562.1
Nordland Sørfold Gjerdalselva Kobbvatnet (271)167.C2 1796.5
Nordland Sørfold Trolldalselva Storskogvatnet (275)166.5E 634.2
Nordland Steigen Forsanelva Forsanbukta (328)170.HA 539.4
Nordland Tysfjord Storvatnet Mannfjorden (270)171.61Z 842.2
Nordland Tysfjord Austerdalselva Indre Tysfjord (295)171.8A0 817
Nordland Lødingen Heggedalselva Kanstadbotnen (338)177.7Z 375.9
Nordland Sortland Sørfjordelva Sørfjorden (147)178.54Z 696.7
Troms Tromsø Skittenelva Grøtsundet (167)199.31 996.3
Troms Tromsø Lakselv Lakselvbukta (170)203.52 1455.4
Troms Tromsø Breivikelva Ullsfjorden (171)203.2A0 7765.9
Troms Kvæfjord Lakselva Gullesfjord (153)178.90 1124.9
Troms Målselv Målselva Malangen (162)196.A10 22947.5
Troms Målselv Anjavasselva Anjavatnet (166)196.DDD 1053.4
Troms Målselv Rostadelva Lille Rostadvatn (169)196.F4 2534.2
Troms Sørreisa Tømmerelva Reisvatnet (161)193.5B 781.3
Troms Tranøy Lakselv Sørlivatnet (154)194.D 1278.8
Troms Storfjord Signaldalselva Storfjorden (172)204.7 5483
Troms Storfjord Skibotnelva Storfjorden (175)205.1 5881.7
Troms Kåfjord Kåfjordelva Kåfjorden (177)206.A2 1886.8
Troms Nordreisa Reisaelva Reisafjorden (264)208.A0 16457.1
Finnmark Vadsø Skallelva Varangerfjorden (206)239.30 5452.3
Finnmark Alta Botnelva Kåfjordbotn (180)212.410 422.7
Finnmark Alta Mattiselva Kåfjordbotn (181)212.4A2 252
Finnmark Alta Transfarelv Altafjorden (184)212.7A0 4401.8
Finnmark Kvalsund Repparfjordelva Repparfjorden (185)213.A0 1968.9
Finnmark Kvalsund Russelva Revsbotn (186)218.A0 299.4
Finnmark Porsanger Brennelva Brennelvfjord (187)224.2A0 3163.6
Finnmark Porsanger Lakselva Porsangerfjorden (188)224.A0 9383
Finnmark Porsanger Stabburselva Porsangerfj. (189)223.A11 4651.4
Finnmark Porsanger Ytre Billefjordelva Porsangerfjorden (190)222.7A 1484.4
Finnmark Porsanger Børselv Porsangerfjorden (191)225.A10 5759.6
Finnmark Lebesby Storelva Laksefjord (192)228.A11 2467.6
Finnmark Lebesby Adamselva Laksefjord (193)229.1 1158.9
Finnmark Lebesby Sørelva Storfjord (209)228.52 643.6
Finnmark Lebesby Lille Porsangerelva Laksefjorden (258)227.5A 9377
Finnmark Berlevåg Trollfjordelva Trollfjorden (200)235.1Z 1118
Finnmark Berlevåg Skonsvikelva Skonsvika (201)235.32 392.6
Finnmark Berlevåg Kongsfjordelva Austerbotn (259)236.51 2930.2
Finnmark Tana Julelva Tanafjorden (198)234.5A0 2745.9
Finnmark Tana Tanaelva Tanafjorden (199)234.A1 40105.5
Finnmark Båtsfjord Vesterelv Syltefjord (205)237.71 1909
Finnmark Båtsfjord Sandfjordelva Kvannvika (208)238.Z 3342.3
Finnmark Sør-Varanger Neidenelva Neidenfjorden (204)244.3 7947.4
Finnmark Sør-Varanger Munkelv Neidenfjorden (260)244.420 1427

Antall: 135

Arealstatistikk Arealklassifiserte delta i Norge (Lite berørt )

CorineDekarProsent
1123872.11.1
121507.30.1
1223803.51.1
123128.80
12452.60
131389.10.1
14191.50
142204.90.1
21129024.88.1
23147341.3
30179.40.1
313156.30.9
31151761.714.5
31220804.25.8
3133872.51.1
3221292.90.4
3312947.80.8
332452.80.1
33340162.811.2
4114290.1
41221814.16.1
44115020.4
51137360.710.4
5123926911
51322227.96.2
521103022.9
52234449.59.6
52321770.66.1
99912870.4
SUM357850.7100.0

Samlestatistikk

Viser statistikk på Corine Land Cover nivå 1.Fargene henviser til kakediagram.
CorineDekarProsent
Bebygd og annet opparbeidet areal19049.42.5
Jordbruksareal233758.99.4
Skog og annen fastmark3124630.634.8
Våtmarker423745.36.6
Vann5165380.346.2
Ikke kartlagt912870.4
SUM357850.7100.0

Statistikken er beregnet på grunnlag av 135 delta



Til toppen
Sist oppdatert februar 2007 av Geodatasenteret AS, Arendal