Til forsiden

Elvedelta som er valgt ut for videre overvåking

  • Kart

    FylkeKommuneElvVann/SjøInngrepAreal i daa.(Nr.)Regine
    Østfold Fredrikstad Glomma Fredrikstad Middels berørt 13762.9 (1) xxx.xx
    Akershus Fet Leira Nitelva Middels berørt 7045.6 (4) 002.CAA0
    Hedmark Hamar Svartelva Mjøsa Lite berørt 716.6 (10) 002.DC3A0
    Hedmark Hamar Flagstadelva Mjøsa Middels berørt 599.6 (11) 002.DC5A0
    Hedmark Stor-Elvdal Elva Glåma Middels berørt 9300.9 (268) 002.L20
    Hedmark Alvdal Folla Glåma Middels berørt 1443.9 (8) 002.N21
    Oppland Skjåk Otta Pollvatnet Middels berørt 2060.1 (297) 002.DHF4
    Oppland Lom Bøvre Vågåvatnet Middels berørt 7596.1 (20) 002.DHBA10
    Oppland Ringebu Lågen Losna Middels berørt 3826.5 (300) 002.DE7
    Oppland Nordre Land Dokka-Etna Randsfjorden Lite berørt 5110.7 (27) 012.EC72
    Buskerud Ringerike Storelva Tyrifjorden Middels berørt 14455.9 (226) 012.E0
    Buskerud Flå Hallingdalselva Krøderen Middels berørt 1415.8 (217) 012.CC10
    Buskerud Hol Numedalslågen Ossjøen Lite berørt 1469.8 (222) 015.N7
    Buskerud Krødsherad Fyranelva Krøderen Middels berørt 1430.1 (214) 012.CB21A
    Buskerud Øvre Eiker Dørja Fiskumvatnet Lite berørt 577.1 (330) 012.AB1Z
    Buskerud Lier Lierelva Drammensfjorden Middels berørt 1411.6 (220) 011.A0
    Vestfold Tønsberg Aulielva Byfjorden Middels berørt 1558 (29) 014.12
    Telemark Notodden Heddøla Heddalsvatn Middels berørt 2891.2 (39) 016.EA21
    Telemark Nome Straumen Nomevatn Middels berørt 2195.6 (37) 016.BA4
    Telemark Sauherad Gvarvelva Nordsjø Lite berørt 2641.4 (38) 016.C9
    Telemark Kviteseid Dalaåi Sundkilen Middels berørt 600 (33) 016.BC12
    Telemark Tokke Tokkeåni Bandak Middels berørt 1128.6 (30) 016.BD6
    Aust Agder Grimstad Nidelva Rore Lite berørt 1257.5 (41) 019.AA
    Aust Agder Bygland Otra Åraksfjorden Middels berørt 1745.3 (40) 021.D82
    Vest Agder Kristiansand Tovdalselva Topdalsfjorden Middels berørt 1042.5 (46) 020.4260
    Vest Agder Søgne Søgneelva Høllen Lite berørt 881.5 (263) 022.110
    Vest Agder Lindesnes Audna Sniksfjorden Lite berørt 1159 (262) 023.A11
    Vest Agder Lyngdal Lygna Lyngdalsfjorden Lite berørt 3987.2 (44) 024.A0
    Rogaland Gjesdal Dirdalsåna Høgsfjorden Middels berørt 767.4 (49) 030.2A
    Hordaland Eidfjord Eitro Langavatnet Lite berørt 3855.5 (77) 050.G4
    Hordaland Granvin Storelvi Granvinvatnet Middels berørt 1281 (72) 052.1C
    Hordaland Voss Strandaelvi Lønavatnet Lite berørt 762.5 (68) 062.G3
    Hordaland Voss Dyrvo Vangsvatnet Middels berørt 380.2 (269) 062.E22
    Sogn og Fjordane Balestrand Vetleelvi Vetlefjorden Lite berørt 278.4 (85) 078.5A
    Sogn og Fjordane Balestrand Storelvi Fjærlandsfjorden Mye berørt 622.1 (86) 078.2A2
    Sogn og Fjordane Sogndal Årøyelvi Barsnesfjorden Middels berørt 327.2 (93) 077.A1
    Sogn og Fjordane Førde Gjerlandselva Haukedalsvatnet Lite berørt 847 (325) 083.E0
    Sogn og Fjordane Stryn Kjenndalselva Lovatnet Lite berørt 417.1 (323) 088.2C
    Sogn og Fjordane Stryn Innigardselva Lovatnet Lite berørt 888.9 (324) 088.2B1
    Møre og Romsdal Stranda Korsbrekkeelva Sunnylvsfjorden Middels berørt 309.3 (236) 098.6A0
    Møre og Romsdal Vestnes Tressa Tresfjorden Middels berørt 747.2 (238) 102.620
    Møre og Romsdal Nesset Eira Eresfjorden Middels berørt 2232.8 (243) 104.A
    Møre og Romsdal Sunndal Driva Sunndalsfjorden Mye berørt 4883.9 (250) 109.A0
    Møre og Romsdal Surnadal Toåa Todalsfjorden Middels berørt 1082.8 (252) 111.A0
    Sør Trøndelag Trondheim Gaula Gaulosen Middels berørt 9596.6 (108) 122.A11
    Sør Trøndelag Røros Glåma Brekkefjorden Lite berørt 3486.2 (113) 002.T11
    Sør Trøndelag Melhus Skolda Svorksjøen Lite berørt 914.3 (104) 121.AAB
    Sør Trøndelag Selbu Nea Selbusjøen Middels berørt 7336.2 (112) 123.B72
    Nord Trøndelag Verdal Verdalselva Trondheimsfjorden Mye berørt 8140.5 (118) 127.A0
    Nord Trøndelag Snåsa Jørstadelva Snåsavatnet Lite berørt 5908.5 (261) 128.CA0
    Nordland Hattfjelldal Raudvasselva Austre Krutvatn Lite berørt 330.4 (282) 155.D7D10
    Nordland Rana Glomåa Langvatnet Lite berørt 10194 (142) 156.CC0
    Nordland Rana Virvasselva Virvatnet Lite berørt 2962.8 (276) 156.GF
    Nordland Beiarn Beiarelva Beiarfjorden Middels berørt 4511.4 (277) 161.40
    Nordland Tysfjord Storvatnet Mannfjorden Lite berørt 842.2 (270) 171.61Z
    Troms Målselv Målselva Malangen Lite berørt 22947.5 (162) 196.A10
    Troms Balsfjord Nordkjoselva Balsfjorden Middels berørt 1985 (168) 198.A0
    Troms Storfjord Signaldalselva Storfjorden Lite berørt 5483 (172) 204.7
    Troms Storfjord Skibotnelva Storfjorden Lite berørt 5881.7 (175) 205.1
    Troms Nordreisa Reisaelva Reisafjorden Lite berørt 16457.1 (264) 208.A0
    Finnmark Alta Altaelva Altafjorden Middels berørt 18111.4 (183) 212.A0
    Finnmark Porsanger Lakselva Porsangerfjorden Lite berørt 9383 (188) 224.A0
    Finnmark Porsanger Stabburselva Porsangerfj. Lite berørt 4651.4 (189) 223.A11
    Finnmark Tana Tanaelva Tanafjorden Lite berørt 40105.5 (199) 234.A1
    Finnmark Sør-Varanger Neidenelva Neidenfjorden Lite berørt 7947.4 (204) 244.3

    Antall: 65

    Arealstatistikk

    CorineDekarProsent
    By/tettbygd areal med åpen struktur11281862.7
    Industri og handelsområder1213607.41.2
    Områder tilknytta veg/jernbane1224564.51.5
    Havneområder123166.20.1
    Flyplass124625.20.2
    Massetak/dagbrudd131291.50.1
    Deponier132613.40.2
    Grønne by/tettstedsareal (inkl. kirkegårder)141152.10.1
    Idretts- og rekreasjonsområder (inkl. campingplasser)1425820.2
    Åker og fulldyrka eng/beite21145150.215
    Naturlig og overflatedyrka eng/beite2312584.70.9
    Lauvskog31138969.513
    Barskog31216231.85.4
    Blandingsskog3133178.51.1
    Heisamfunn i fjellet3221292.90.4
    Strand, dyner og sandflater331202.70.1
    Fjell i dagen / blokkmark332747.40.2
    Områder med sparsom vegetasjon (inkl.sandbanker, strandenger m.m)33324154.68
    Myr4125583.11.9
    Strandsump42133.60
    Tidevannsflater42359.40
    Salt/brakkvannsvåtmark, strandsump44115020.5
    Elver/kanaler51138189.312.7
    Sjøer,vann og tjern51219610.76.5
    Gruntvannsområder i elver/vann51320447.46.8
    Tidevannsflater5219647.63.2
    Gruntvannsområder i sjø52231562.510.5
    Hav og sjøområder52322234.47.4
    SUM300170.3100.0

    Samlestatistikk

    Viser statistikk på Corine Land Cover nivå 1.Fargene henviser til kakediagram.
    CorineDekarProsent
    Bebygd og annet opparbeidet areal118787.26.3
    Jordbruksareal24773515.9
    Skog og annen fastmark384777.328.2
    Våtmarker47178.32.4
    Vann514169247.2
    Ikke kartlagt900
    SUM300170.3100.0

    Statistikken er beregnet på grunnlag av 65 delta



    Til toppen


    Sist oppdatert februar 2007 avGeodatasenteret AS, Arendal